Laikas JAV

Vienoje šalyje – daug laiko juostų

Jungtinės Amerikos Valstijos pagal plotą ir gyventojų skaičių užima trečią vietą pasaulyje. Sunku suvokti, kaip viena šalis gali būti tokia neaprėpiama... Kraštas labiau primena atskirą pasaulį. Įsivaizduokite – vienu metu čia gali snigti, kepinti saulė, o kažkur siausti nuožmi audra. Šalis tokia didelė, kad turi net keletą klimato ir laiko zonų! Ar žinojote, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose yra 9 oficialios laiko juostos? Žinoma, dažniausiai jos sutrumpinamos iki keturių – Rytų laikas, Centrinis laikas, Kalnų laikas ir Ramiojo vandenyno laikas. Taigi jeigu planuojate atostogas už Atlanto, tikslus JAV laikas kiekvienoje šalies pusėje skirsis. Dažniausiai laikas JAV dabar skaičiuojamas pagal šalies sostinės Vašingtono laiko juostą, o jis priklauso Pacific Daylight Time (PDT), UTC-7 zonai – tai vasaros laikas JAV, Vašingtone. Tad, jei teks lankytis būtent Valstijų sostinėje, atsiminkite, kad Lietuvos ir JAV laikas skirsis dešimt valandų.

JAV laikas nemiega

Lankantis naujoje šalyje, svarbu ne tik žinoti valandų skirtumą, bet ir pasidomėti tam tikrais kasdieniniais skirtumais, pavyzdžiui, darbo laiku. Jungtinės Amerikos Valstijos yra milžiniškos, tad ir taisyklės visur skiriasi. Ar žinojote, jog kiekviena valstija turi skirtingus įstatymus? Na, o įstaigų darbo laikas keičiasi ne tik priklausomai nuo valstijos, bet ir nuo miestų. Niujorkas laikomas prekybos centrų, verslo ir parduotuvių sostine, todėl toliau pateikiame kelis dažniausiai lankomų įstaigų darbo laikus šiame mieste.

Įstaigų darbo laikas Niujorke:

  • Parduotuvės (individualios) dirba nuo pirmadienio iki šeštadienio 10.00–18.00.
  • Maisto prekių parduotuvės dirba nuo pirmadienio iki sekmadienio 10.00–21.00 / 22.00.
  • Bankai dirba nuo pirmadienio iki penktadienio 09.00–15.00 / 16.00.
  • Paštas dirba nuo pirmadienio iki sekmadienio 09.00–17.00 (pagrindinėse miesto dalyse kai kurie skyriai dirba visą parą).
  • Restoranai dirba nuo pirmadienio iki sekmadienio 11.00–15.00 / 19.00-–23.30.

Skrydžiai į JAV

Skrydžiai iš JAV